خانه / علم داده / ابزار و کتابخانه ها / آموزش عملی یادگیری ماشین با بستر آموزشی کگل

آموزش عملی یادگیری ماشین با بستر آموزشی کگل

در مورد کگل در این سایت بارها دست به قلم شده ایم (برجسپ : کگل). سایتی که ابتدا به عنوان یک بستر برگزاری آنلاین مسابقات پردازش داده کاربردی در دنیا پا به عرصه وجود گذاشت و به تدریج امکاناتی مانند مجموعه داده ها، رتبه بندی کاربران، امکان اجرای آنلاین کدهای شرکت کنندگان، تالار گفتگو برای هر رقابت، امکان کپی کدهای دیگران و اجرای مستقل آنها و گذاشتن نظر درباره تک تک کدهای نوشته شده کاربران، را به مجموعه خود افزود و نهایتا توسط گوگل خریداری شد. (که متاسفانه از آن زمان، برای ورود به این سایت نیاز به وی پی ان و آدرسی غیر از ایران دارید)

به طور خلاصه، کگل محیطی تحت وب و یکپارچه برای نوشتن و اجرای کدهای مرتبط با پردازش داده فراهم کرده است و آموزشهای بسیار خوب و حرفه ای را هم به صورت متفرقه و معمولا در کنار مسابقات داده ای آموزشی خود، در اختیار علاقه مندان قرار داده است.

برای مطالعه :   علم داده به زبان ساده - مفاهیم پایه و فرآیند کار #2

چندی پیش، امکان جدیدی به این سایت محبوب، اضافه گردید با عنوان بخش آموزش کگل که به صورت ساده، کاربردی، به آموزش مفاهیم اصلی یاددگیری ماشین، تصویر سازی داده ، یادگیری عمیق و زبان R  به صورت مستقل و با هدف یادگیری هدایت شده، کاربران را به صورت گام به گام، سطح بندهی شده و عملی آموزش می دهد. در آینده ای نزدیک ، بخشهای متنوعی هم به آن افزوده خواهد شد.

از خوبیهای محیط آموزشی کگل، این است که مجموعه داده های مورد نیاز، دم دست قرار دارند و نیاز به دانلود و آماده سازی اولیه نخواهید داشت و نیز امکان اجرای آنلاین آموزشها و تمرین ها هم فراهم است.

نحوه کار سامانه آموزش کگل

در بخش آموزش یادگیری ماشین ، که فعلاً دو سطح آن آماده و روی سایت قرار گرفته است، سرفصلهای زیر را مشاهده می کنیم :

سرفصل های یادگیری ماشین کگل

برای دوستانی که قصد یادگیری سریع مفاهیم اصلی علم داده را دارند، بخش آموزش سایت کگل می تواند یک شروع خوب باشد.

برای مطالعه :   طلوعی نو در حوزه تحلیل داده کشور : سایت Problem.ir

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *