نصب Cassandra Storage Engine روی نسخه ویندوزی Maria DB 10.2.

0
0

با سلام خدمت مهندسین عزیز

برای پروژه ای که یک قسمت شبکه اجتماعی داره  برای پیشگیری از کند شدن پاسخ گویی دیتابیس در آینده قصد دارم در maria db  از امکانات nosql  استفاده کنم  ولی من در ویندوز درحال کد زدنم البته احتمال زیاد روی centos  پروژه  بالا خواهد آمد  ولی فعلا به ویندوز نیاز دارم ، در این لینک اشاره ای به ویندوز نشده اگر کسی پیشنهاد خاصی در این رابطه دارد ارائه دهد ممنون.

https://mariadb.com/kb/en/library/cassandra-storage-engine-overview/#installing

و یک نکته مهم اینکه  این  قابلیت دیگر زیاد پشتیبانی نمیشود آیا امکان بهتری جایگزین آن شده است؟

  • You must to post comments
0
0

با توجه به اینکه نسخه قدیمی کاساندرا توسط این موتور ذخیره سازی، ساپورت می شود و از طرفی امکان دسترسی به داده ها را از بیرون و از طریق خود کاساندرا نخواهید داشت، بهتر است در این مورد تجدید نظر کنید.

پیشنهاد بنده برای این موضوع این است که داده های معمولی مانند کاربران، دنبال کنندگان و مانند آن را در ماریادی بی ذخیره کنید و برای داده هایی که حجم آنها در درازمدت بسیار زیاد (در حد میلیونها سطر) خواهد شد، از خود کاساندرا کمک بگیرید. مثلا برای پستهایی که یک شخص می گذارد و تمام فالوئرهای او باید آنها را مشاهده کنند پست اصلی را در جدول پست در ماریا دی بی ذخیره کنید و جدولی به نام follower_posts در کاساندرا بگیرید که کلید سطر آن، کد یوزر، کلید پارتیشن آن، تایم استمپ و داده های آن هم پستهایی باشد که دنبال کنندگان یک شخص آنها را ارسال کرده است. بدینسان، با لاگین کردن کاربر و مراجعه به بخش پستهای اخیر، لیست پستها را از کاساندرا و محتوای آنها را از ماریا دی بی لود خواهید کرد.

جدول لایک های یک پست و ساعت و تاریخ لایک هم می تواند در کاساندرا باشد به گونه ای که کلید سطر، شناسه آن پست باشد.

اگر سوالی باشد در خدمتم.

  • You must to post comments
نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا تا امکان ارسال فراهم گردد .

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن