نحوه ی مدیریت خوشه و گره در کساندرا وقتی چند سرور و کامپیوتر فیزیکی داریم ؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

پاسخ داده شده
0
0

با سلام وخسته نباشید

سوال من در مورد cluster و node در سیستم توزیع شده و استفاده از کساندرا برای ذخیره اطلاعات است؟؟

اگر ما چند سرور و چند کامپیوتر داشته باشیم و سیستم توزیع شده مان را در چند cluster بستیم ، نحوه ی مدیریت آنها ، نحوه ی ارتباط انها چگونه است؟؟؟ کساندرا از هدوپ برای مدیریت انها استفاده می کند ؟؟؟؟ یا خودش مکانیزمی برای مدیریت انها دارد؟؟؟؟؟؟؟؟

ممنون میشم کسی راهنمایم کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

با تشکر

  • You must to post comments
پاسخ عالی
0
0

با سلام.

یکی از مزایای اصلی کاساندرا ، مقیاس پذیری افقی آن است یعنی با حداقل تنظیمات می توانید آنرا روی صدها نود به اجرا درآورید و مدیریت کلاستر و تکرار داده ها را به خود کاساندرا واگذار کنید.

کاساندرا با مکانیزم داخلی خودش به ذخیره و بازیابی اطلاعات می پردازد و به هدوپ وابسته نیست. هر چند می توان اموری مانند روش توزیع و تجمیع (Map/Reduce) را روی کاساندرا هم انجام داد.

منظورتان از « سیستم توزیع شده مان را در چند cluster بستیم» را هم دقیق متوجه نشدم.

 

  • ned_stark299
    سلام ممنون از اینکه سوالم رو جواب دادید خب مگه کلاستر در کساندرا به صورت حلقوی نیست؟میخاستم ببینم میشه چند تا از این حلقه ها با هم در ارتباط باشن؟؟؟؟؟؟؟؟اون موقع مکانیزم کساندرا برای مدیریت چند کلاستر با ده ها نود در هر کدوم از انها چه طور است؟ من فقط با بانکهای اطلاعاتی رابطه ای کار کردم و اگه مطلب رو درست بیان نکردم به خاطر تازه وارد بودن من است.ببخشید. ممنون میشم جواب بدید با تشکر
  • ned_stark299
    یه سوال دیگه داشتم 1- نسخه ای که از کساندرا وجود داره، نمیتونه یک کلاستر درست کنه فک کنم پولیه درسته یا اشتباه می کنم؟؟نسخه ی رایگان میشناسید که بشه باهاش یک کلاستر ایجاد کرد تا روش کار کنم؟یا اینکه کرک داشته باشه؟ من تازه با کساندرا اشنا شدم و میخام کامل یادش بگیرم؟حالا میخاستم ببینم ایا کلاس اموزشی هست که بشه رفت؟ یا نیازی به کلاس نیست؟ در کل منبعی رو معرفی میکنید که بتونم ازش استفاده کنم؟
  • You must to post comments
نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا تا امکان ارسال فراهم گردد .

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن