خانه / علم داده / زبانهای تحلیل و مدیریت داده / کدام زبان : R یا پایتون ؟

کدام زبان : R یا پایتون ؟

یکی از سوالاتی که برای بسیاری از علاقه مندان حوزه مهندسی و پردازش داده که تازه می خواهند کار خود را در این حوزه شروع کنند، پیش می آید این است که کدام زبان را شروع کنند ؟ R یا پایتون ؟

هر چند گرایش جهانی به سمت استفاده از پایتون به دلیل همه منظوره بودن آن، توانایی تولید برنامه های کاربردی علاوه بر تحلیل داده ،وجود کتابخانه های بسیار متنوع برای آن و نهایتاْ سادگی آن در سالیان اخیر بسیار رشد کرده است ، اما ابزارهای آماده تحلیل داده در R بخصوص برای محققین و علاقه مندانی که پیش زمینه برنامه نویسی ندارند،‌ استفاده از R‌ را نیز در حوزه مهندسی داده بسیار رواج داده است . در هر صورت هر کدام از این زبانها،‌ می تواند در بخشی از کار استفاده شود و حتی به صورت ترکیبی به کار رود و توصیه بنده هم این است که ابتدا زبان R‌ و بعد پایتون فراگرفته شود و هنگام تحلیل داده ،‌به صورت ترکیبی از هر دو استفاده شود .

برای مطالعه :   کتابخانه های برتر پایتون در سال ۲۰۱۶

این اینفوگرافیک سایت Datacamp جنبه های مختلف و مزایا و معایب هر کدام را به خوبی نشان داده است که امیدوارم مفید واقع شود :

R-vs-Python-216-2

یک نظر

  1. با سلام

    اگر امکان دارد لینک اشتراک مطالب جهت  اشتراک مطلب در linkedin را در سایت قرار دهید تا به سایر دوستان نیز مطالب مفید شما را معرفی نماییم و آنها نیز ازمطالب ارزنده شما بهره مند شوند.
    مهندسی داده :
    با تشکر از پیشنهاد ارزنده شما . این امکان به مطالب افزوده شد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *