خانه / علم داده / اخبار و مقالات / مهندسی داده : جذاب ترین شغل قرن بیست و یکم

مهندسی داده : جذاب ترین شغل قرن بیست و یکم

با دیجیتال شدن دنیال اطراف ما، تخصص ها و مهارت های جدیدی روز بروز شکل میگیرند تا نیازهای روزافزون اطلاعاتی و دیجیتالی ما را پاسخگو باشند. یکی از مباحث اصلی این  دنیای دیجیتال، بحث داده است. داده هایی که روزبروز در اینترنت، سازمانها، موبایلها، حسگرها، دوربین های نظارتی و … در حال تولید هستند. هر خرید شما، هر بازدید شما، هر لایک و هر فرم اطلاعاتی که پر می کنید ، منبعی ارزشمند از داده هایی است که شرکتها از آن برای بهبود کسب و کار خود استفاده می کنند .

حجم عظیم داده ، نیاز به متخصصینی را به وجود آورده است که بتوانند این داده ها را پردازش کنند ، فیلتر کنند، گروه بندی کرده و الگوها و اطلاعات مفیدی را از آنها استخراج کنند . علمی که برای صاحبان صنایع در دنیای امروز بسیار حیاتیست . این نیاز ، باعث شده است که تخصص پردازش داده یا Data Scientist ، جذاب ترین شغل قرن بیست و یک نام گیرد.

برای مطالعه :   هشت گام برای تبدیل شدن به یک دانشمند داده

اینکه مهارت پردازش داده ، جزء ۱۲ شغل پردرآمد توسط سی ان ان معرفی شده است ، چندان دور از انتظار نیست .

اگر به بحث داده و پردازش آن که به نظر بنده ، بسیار جذاب و آینده دار هم هست ، علاقه مندید ، توصیه می کنم ابتدا پایه های آماری خود را تقویت کنید و بعد سراغ کتابهای پردازش داده بروید . (از سایت BookDL.com استفاده کنید یا wowebook)

برای شروع ، نرم افزار R و آشنایی مقدماتی با آمار و احتمال را پیشنهاد می کنم که می توانید این دو را به صورت یکجا در این کتاب بیابید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *