کتابخانه

نمایش یک نتیجه

 • یادگیری از روی داده ها – اصول و مفاهیم یادگیری ماشین

  امروزه دنیای اطراف ما پر است از انواع داده؛ داده های مالی و اعتباری، دادههای تجاری و اقتصادی، داده های علمی و پژوهشی، داده های پزشکی، داده های آماری، داده های سیاسی و جغرافیایی، داده های تصویری و ویدیوئی، داده های صوتی و …. پیشرفت های سخت افزاری و نرم افزاری بوجود آمده در جمع آوری داده ها نیز امکان اندوختن این سرمایه های عظیم را در سیستمهای اطلاعاتی تسهیل نموده است. حال این سرمایه عظیم هنر ما را میطلبد که آن را به ثروت روزافزون تبدیل کنیم. ما میتوانیم بطور خودکار این داده ها را تحلیل کنیم، ما میتوانیم بطور خودکار آنها را طبقه بندی کنیم، ما میتوانیم بطور خودکار آنها را خلاصه کنیم، ما میتوانیم بطور خودکار نظم و هنجار آنها را کشف کنیم، ما میتوانیم بطور خودکار ناهنجاری آنها را مشخص کنیم. آری ما میتوانیم از روی داده ها یاد بگیریم. یادگیری از روی داده ها یکی از جذابترین و پرکاربردترین موضوعات در حوزه علوم و فناوری کامپیوتر بویژه یادگیری ماشین است.

  یادگیری از روی داده ها اساس کار یادگیری ماشینها است. در واقع یادگیری ماشین عبارتست از وادار کردن کامپیوترها برای یادگیری از طریق مشاهده نمونه های داده قبلی. امروزه مسائل زیادی در حوزههای کاربردی متنوعی، از قبیل داده کاوی، بینایی ماشین و سیستم های توصیه گر وب، مطرح هستند که ما نمیتوانیم یک راه حل مستقیم برای آنها پیدا کنیم و یک برنامه کامپیوتری برای اجرای آنها بنویسیم. ولی در مقابل، داده ها یا مشاهدات قبلی فراوانی داریم که میتوانیم از روی آنها یاد بگیریم و پاسخ مسائلمان را بدهیم. با ظهور سامانه های موفق بسیار و دستاوردهای ارزشمند بدست آمده از این طریق طی دو دهه ی اخیر، علم یادگیری ماشین به یک موضوع داغ و جذاب آموزشی و پژوهشی تبدیل شده است. از اینرو نیاز به کتابهای آموزشی سودمند به زبان فارسی
  که بتوانند نیازهای درسی و پژوهشی دانشجویان عزیز کشورمان را در بحث یادگیری ماشین مرتفع سازند، کاملا احساس میشود.

  سخن مترجم

  دانلود فهرست و فصل اول

  برای تهیه کتاب می توانید با شماره 09144039592 تماس بگیرید.

 • مرجع شاخص های کلیدی عملکرد سازمان

  شاخص کلیدی عملکرد (KPI) یک مقدار قابل اندازه گیری است که نشان میدهد، چگونه به طور موثر یک شرکت در حال دستیابی به اهداف کسب و کار کلیدی است. سازمانها از KPIها برای ارزیابی موفقیت خود در دستیابی به اهداف استفاده می کنند. زمانی که اثربخشی و کارآیی واحدهای سازمانی را مورد ارزیابی قرار میدهید در این هنگام تجزیه و تحلیل شاخص کلیدی عملکرد امری ضروری خواهد بود. با وجود اینکه ضرورت تحلیل شاخص های کلیدی عملکرد KPI) واحدهای سازمانی همانند فروش، مالی، منابع انسانی … برای بسیاری از مدیران و تصمیم گیرندگان امری بدیهی است، اما اغلب خیلی روشن نیست که در طول زمان کدام شاخصه را باید اندازه گیری کرد. در ساده ترین شکل، یک KPI نوعی از اندازه گیری عملکرد است که به شما کمک می کند تا بدانید که سازمان شما یا بخش شما چگونه کار می کند. یک KPI خوب باید به عنوان قطب نما عمل کند و به شما و تیم شما کمک کند تا متوجه شوید که آیا مسیر درستی را برای اهداف استراتژیک خود در نظر گرفته اید. شاخص کلیدی عملکرد، یک متغیر قابل اندازه گیری است که نشان میدهد یک شرکت تا چه اندازه به اهداف کلیدی خود نزدیک شده است. این شاخص میزان عملکردهای مهم و اساسی شرکت را ارزیابی می کند. در واقع سازمانها از این شاخص برای ارزیابی موفقیت هایی استفاده می کنند که آنها را یک قدم به اهدافشان نزدیک تر می کند. شاخص KPI برای تمامی صنایع، سازمانها و حتی کارهای شخصی می تواند استفاده شود. این شاخص باید در دوره های زمانی مشخص ارزیابی شود و با معیارهای عملکرد در زمان گذشته مورد مقایسه قرار بگیرد. یکی از چالش های جدی مدیران و مشاوران عدم دسترسی به یک مرجع جامع از

  مرجع شاخص های کلیدی عملکرد سازمان شاخص های کلیدی عملکرد در حوزه های مختلف است، در این کتاب سعی کردم شاخص های مهم از حوزه های مالی، منابع انسانی، بانک، بیمه، فناوری اطلاعات و… را به صورت متمرکز در یک جا گردآوری کنم تا مدیران با نگرشی جامع تر در انتخاب شاخص مناسب در حوزه خود قدم بردارند تا بتوانند سازمان را به سود و تصمیم برسانند. در تالیف و ترجمه این کتاب دوستان زیادی اینجانب را همراهی کرده اند و زحمت کشیده اند، خانم مهندس فهميه ابوحمزه که فعالیت زیادی در زمینه شناسایی شاخص های کلیدی عملکرد در حوزه بیمه داشته اند و همچنین آقای مهندس مرتض ناصری که در زمینه شاخص های حوزه تولید کمک شایان توجهی را انجام داده اند. امیدوارم این تشکر کوچک جبران زحمات بزرگ شما عزیزان را داشته باشد.

  بابک پیروز اردیبهشت 1397

 • اصول پیش بینی بوسیله ی متن کاوی

  در این کتاب با اصول و روشهای متن کاوی و همچنین الگوریتمهای پایه ای متن کاوی و زمینه های نوظهور در متن کاوی آشنا میشوید.

  قابل استفاده دانشجویان علاقه مند به مبحث هوش مصنوعی و داده کاوی

  مترجم: عاطفه خزاعی
  قیمت: 25000 تومان

  جهت تهیه این کتاب با شماره 09383507916 تماس بگیرید
  قابل ارسال از طریق پست پیشتاز به سراسر کشور

 • کتاب علم داده از تئوری تا عمل

  ابن عربی در کتاب فصوص الحکم، جهان را زائیده ی تصور زیبای خداوند می داند. بی شک اگر امروز او زنده بود علم داده را وسیله ی ارزیابی و کشف حقایق و زیبایی های این تصور الهی می دانست. این مقدمه را گفتیم تا با اهمیت علم داده آشنا شوید و خبر انتشار “کتاب علم داده از تئوری تا عمل” را برای شما همراهان گرامی بی آی پلاس بیان کنیم.

  علم داده یا Data Science رشته نوظهوری است که به جمع‌آوری، آماده‌سازی، تحلیل، بصری‌سازی، مدیریت و نگهداشت اطلاعات در حجم بالا می‌پردازد. دریسکول در سال ۲۰۱۴ علم داده را این طور تعریف می‌کند: علم داده مهندسی عمران داده‌هاست.

  کتاب علم داده از تئوری تا عمل

  کتاب علم داده از تئوری تا عمل به همت دوست گرامی، مهندس محمد جواد جعفری، و مهندس پرمان محمد علیزاده منتشر شد. هدف کلی این کتاب که در ٣۶٧ صفحه به آن پرداخته شده آشناسازی خواننده با دنیای “علم داده” و موضوعات مرتبط با آن است. خواننده پس از مطالعه این کتاب شناخت کلی با زوایای مختلف این دنیای بزرگ خواهد داشت تا پس از مطالعه هر بخش بتواند مسیر خود را در راه تبدیل شدن به یک متخصص داده به درستی دنبال کند.

  برای افراد غیر مبتدی بخش بندی کتاب بصورتی است که می توانند بخش های مرتبط با حوزه کاری خود را مطالعه کنند هرچند خواندن همه بخش ها جهت داشتن دید بهتر از علم داده مطمِنا خالی از لطف نخواهد بود. در این کتاب پس از بررسی زوایای مختلف این علم به سه بخش اصلی آن می پردازیم که شامل آماده سازی، تحلیل و تصویرسازی اطلاعات می باشد.

  علم آمار مطمئنا بخشی مهم و جدایی ناپذیر در علوم مرتبط با داده ها است که در این کتاب توجه ویژه ای به آن شده است. در کنار مطالب مطرح شده در هر زمینه ابزارها و زبان های برنامه نویسی کاربردی همراه با مختصری معرفی از نحوه استفاده آن ها عنوان شده است. در فصل های پایانی نگاهی به کاربرد علم داده در محیط زیست، کشف جرائم، خبرنگاری و تجارت الکترونیک انداخته ایم.

  سازمان ها هنوز برای پیدا کردن بهترین روش بهره وری از کلان داده ها و علوم مربوط به آن به نتیجه واحدی نرسیده اند. اکثر آنها به خوبی مزیت های رقابتی حاصل از تجزیه و تحلیل داده را می دانند اما فقط تعداد کمی از سازمانها ارزش واقعی علم داده را درک کزده اند.

 • مفاهیم اولیه اینترنت اشیاء و کار با پلتفرم پارتیکل

  عضو جدیدی در حال اضافه شدن به این اینترنت است. این عضو جدید کاربر نیست و از آن به عنوان » «Thingsیا اشیا یاد میشود، این کلمه از عبارت »«The Internet of the Thingsبرگرفته شده است. یک «شی» ممکن است به هر دستگاهی که دارای سنسوری جهت تبادل اطلاعات است خطاب شود. مثالهایی از این سنسورها شامل سنسور دما، سنسورهای ترافیک و سنسورهای اندازه گیری انرژی است.
  مثلا سنسور دما میتواند در یک ترموستات، سنسور اندازه گیری میزان برق مصرفی در منازل و سنسور ترافیک در سیگنالهای ترافیکی جای گیرند. تمامی این سنسورها اطلاعاتی را به دستگاه مقصد میفرستند تا این دستگاهها بر اساس این اطلاعات تصمیمهایی را اتخاذ کنند. این اتفاق هنوز نیفتاده یا حتی ممکن است رخ داده باشد اما در آینده ای نزدیک بسیاری از کارها و اطلاعات ما از طریق اینترنت و بین افراد مختلف توسط دستگاه های هوشمند رد و بدل خواهند شد. دستگاه های هوشمندی مانند گوشی های هوشمند، اینترنت، ایمیل و شبکه های اجتماعی باعث شده اند تا امورات شخصی و کارهای ما به نحوی متفاوت انجام پذیرند. به وضوح میتوان گفت که اینترنت  اشیا تاثیر بسیاری را در زندگی همهی کاربران خواهد داشت.

 • آموزش عملی پاور بی آی مایکروسافت

  محصولات هوش تجاری به یکی از ضرورتهای سازمانها و ادارات و شرکتهای بزرگ تبدیل شده اند. در سالهای اخیر هم حرکت این نوع از محصولات به سمت هرچه ساده تر کردن روند کار و روالهای کاربری و بهبود تجربه کاربری استفاده کنندگان از آن بوده است. مایکروسافت با توسعه PowerBI نشان داد که بازار هدف و نیازمندیهای آن را به خوبی می شناسد .

 • کلیک ویو با رویکرد هوش تجاری

  کلیک ویو قابل انعطاف پذیرترین پلت فرم هوش تجاری (BI) است که توسط شرکت QLIK – TECH  ارائه شده است.

  این بازار با ترکیب نمودن قابلیت هایی همچون ارائه پویا , تجزیه و تحلیل و به کارگیری آنی داده ها , به کاربران توانایی اخذ تصمیمات تجاری مبتکرانه را می دهد و به بهترین نحو داده ها را به دانش تبدیل می کند .

  این کتاب که توسط مهندس بابک پیروز (تلگرام : @BabakPirooz) تالیف و به بازار عرضه شده است، راهنمای مناسبی برای شروع کار حرفه ای در حوزه هوش تجاری خواهد بود.

  برای سفارش کتاب به آدرس

  https://rayabook.net/bookid/24385

  می توانید مراجعه کنید. کانال تلگرامی @QLIKVIEWGUIDE هم برای اطلاع رسانی آخرین اخبار و آموزشهای این نرم افزار قدرتمند هم توسط نویسنده کتاب ایجاد و در در دسترس علاقه مندان این حوزه است .

 • دانلود پانزده مقاله جدید و فارسی درباره هوش تجاری

  در این پست، پانزده مقاله در حوزه ی هوش تجاری در یک مجموعه جهت دانلود قرار داده شده است.

 • دانلود کتاب رایانش ابری به زبان فارسی

 • معرفی کتاب بانک داده تجمیعی

  مشخصات کتاب

  • تعداد صفحه: 208
  • نشر: شرکت تعاونی خدمات نشر کیان رایانه سبز (24 تیر، 1387)
  • شابک: 978-600-5237-04-7
  • قطع کتاب: وزیری
  • وزن: 500 گرم

   

 • معرفی کتاب تجزیه و تحلیل در کسب و کار: تصمیم گیری هوشمند برای کسب نتایج بهتر

  این کتاب، به نویسندگی توماس اچ. داون پورت- جینی. جی هریس- روبرت موریسون توسط انتشارات دانا پناه در 264 صفحه منتشر شده است.

 • دانلود سی مقاله فارسی جدید درباره شبکه های اجتماعی

  در این پست، سی مقاله در حوزه ی شبکه های اجتماعی در یک مجموعه جهت دانلود قرار داده شده است.

 • دانلود مجموعه کتابهای فارسی آموزش آر (R)

  لیست فایل های موجود در این مجموعه:

  مرجع کامل لاتین R

  راهنمای استفاده از R

  داده کاوی با استفاده از نرم افزار آماری R

  آموزش R

  کارگاه آموزشی R

  آشنایی با زبان R

 • دانلود مقاله ی انباره داده

 • دانلود مجموعه مقالات پردازش جریان – Stream Processing

 • دانلود مجموعه مقالات پردازش گراف