مقایسه و انتخاب

کدام بانک اطلاعاتی بیشترین بازار کار را دارد ؟

چند روز پیش به مقاله ای برخوردم راجع به اینکه بانکهای اطلاعاتی NoSQL در حال بلعیدن تدریجی بانکهای اطلاعاتی رابطه ای هستند.  کلیت مقاله را خیلی کاری ندارم اما به طور خلاصه میزان رواج بانکهای اطلاعاتی محبوب حال حاضر دنیا در چند سال اخیر بررسی شده بودند که نتایج نشان دهنده رشد استفاده از بانکهای نوینی است که تحت نام NoSQL‌ امروزه شناخته می شوند.

شکل زیر خلاصه ای از این مقایسه ها را نشان میدهد که یک نکته در مورد آن صادق است و آن هم اینکه رواج بانکهای نوین،  باعث کاهش استفاده از بانکهای رابطه ای و بویژه مای اسکیو ال شده است .

figa-database

اما بخشی از مقاله به این موضوع پرداخته بود که شغل های پرطرفدار حوزه بانکهای اطلاعاتی در سایت معروف Indeed  مربوط به چه بانکهای اطلاعاتی است که همانطور که از شکل بالای مقاله مشخص می شود، رتبه اول آن به کاساندرا و رتبه دوم به مانگو اختصاص دارد

بنابراین اگر قصد یادگرفتن بانکهای نوین اطلاعاتی را دارید، این دو بانک اطلاعاتی که اولی جزء بانکهای سطر گسترده و دومی سندگراست را از یاد نبرید.

مجتبی بنائی

دانشجوی دکترای نرم‌افزار دانشگاه تهران (yun.ir/smbanaie)، مدرس دانشگاه و فعال در حوزه توسعه نرم‌افزار و مهندسی داده که تمرکز کاری خود را در چند سال اخیر بر روی مطالعه و تحقیق در حوزه کلان‌داده و زیرساخت‌های پردازش داده و تولید محتوای تخصصی و کاربردی به زبان فارسی و انتشار آنها در سایت مهندسی داده گذاشته است. مدیریت پروژه‌های نرم‌افزاری و طراحی سامانه‌های مقیاس‌پذیر اطلاعاتی از دیگر فعالیتهای صورت گرفته ایشان در چند سال گذشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جای خالی در معادله زیر را با کی برد انگلیسی وارد کنید : * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا